Počet položek: 0 0,- Kč

Co je třeba vědět

Pupeny a byliny se sbírají v ekologicky čistém prostředí. Zdravotní nezávadnost každé tinktury potvrzuje ministerstvo zdravotnictví. Gemmoterapie nevyžaduje zvláštní dietu.

 

Je možné užívat tinktury spolu s léky?

Ano, jen je potřeba nechat půlhodinový odstup mezi užíváním tinktur a léků.

 

Mohou tinktury užívat děti?

Ano, tinktury mohou užívat i děti. Většinou jen poloviční nebo dvoutřetinové dávkování. Nejmladší dítě, které tinktury užívalo byl novorozenec pod dozorem lékaře. Na lahvičkách je uvedena přítomnost lihu, ale je to jen nepatrné množství, které neublíží. Popřípadě je možné tinktury nakapat do trochu vlažné vody a nechat odstát - líh se odpaří.

 

Mohou užívat tinktury těhotné nebo kojící matky?

Ano, mohou, v tinkturách je obsaženo tak minimální množství alkoholu, že opravdu nemohou ublížit. Právě naopak, kojícím ženám se může dostat do mléka i něco z léčebných účinků tinktur, což má příznivý vliv i na dítě.

 

Někdy dochází při užívání kúry ke zhoršení stavu, proč?

Při užívání tinktur dochází k celkovému pročištění organismu a tak se můžou zdravotní problémy začít zhoršovat. Není potřeba mít obavy a pokud je jen trochu možné tak vytrvat a nepřestávat v užívání. Můžeme zmenšit dávkování na polovinu, ale hlavně užívat dál.

 

Proč je potřeba použít před samotným užíváním výtažku z pupenů drenážní prostředek, většinou břízu?

Drenážní prostředek je nutno podávat proto, abychom zajistili odbourávání toxických zbytkových zplodin z vlastní látkové výměny, která se s přibývajícím věkem zpomaluje. Proto je v některých případech vhodné využívat dvě lahvičky (25 ml) břízy.

 

Jak pokračovat po využití kúry?

Po využívání kúry, je prospěšné pokračovat dále v užívání tinktur, zvláště pokud je více zdravotních problémů. Pak je léčba dlouhodobější a změny k lepšímu nastanou později. Po pauze, (doporučujeme 2 měsíce), pokračujeme kúrou, která je buď stejná nebo následná, popřípadě sestavená z jiných tinktur.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace